איך נועלים אופניים חשמליות?

טיפים לנעילה חכמה של אופניים חשמליות:

חשמליות בערך כ- 33,000 אופניים יגנבו השנה. יותר ממחצית הם אופניים חשמליות. הרשת מוצפת בסרטוני מצלמות אבטחה המתעדות גניבה של אופניים לאור יום, במקומות מרכזיים ברחבי הארץ.

משפחת פישר מודעת לבעיה ורוצה לסייע ללקוחותיה ולרוכבי האופניים ככלל.

להלן טיפים לנעילה חכמה של אופניים חשמליות:

  1. מקום החניה- נאמר בעבר שנעילה ברחוב הומה היא הפתרון המושלם לנעילה חכמה, אך לצערנו התשובה לא נכונה. רחוב הומה מדי, הרעש והתנועה המתמדת,מסיחה דעת מהפריצה של האופניים החשמליות (בתי ספר, שוק, קניונים, תחנות רכבת מרכזיות וכד') . אם כן יש לנעול את אופניים החשמליות לא ברחוב צדדי ולא ברחוב הומה. הומה מספיק שיהיה מי שיבחין בפורץ.

  2. נעילה לשלדה של האופניים ולא לגלגל- בעת גניבת אופניים חשמליות, הגנבים מנסרים חלקים מן האופניים, על מנת לשחרר את המנעול. הגנב לא ינסר את השלדה ואת הגלגל ניתן לפרק.

  3. שימוש במנעול U קריפטונייט- מנעול זה הוא חסין מפריצות שקטות. כלומר רק חיתוך של המנעול באמעות דיסק. צליל החיתוך מושך תשומת לב של העוברים והשבים (ברחוב לא רועש מדי ולא שומם מדי).

  4. לאן לנעול?
    בעמודי החנייה שהוצבו מטעם העיריה. באין חניה מוסדרת בסביבה יש לנעול לעמוד חשמל או תאורה. עובי העמוד חייב להיות כמעט בעובי מרווח המנעול U. על מנת שלא יהיה מרווח ניסור (שמירה על השלדה ללא סימני פריצה מעלה את סכום התמורה, בעת המכירה).

  5. נעילה הגלגל האחורי עם מנעול שרשרת מגנום- זמן הפריצה עבור גנבי האופניים הוא לכל היותר כמה דקות. נעילה כפולה מסבכת את הפריצה, לכן חשוב מאוד לנעול את הגלגל האחורי כמנעול שני, על ידי מנעול שרשרת של חברת מגנום.

  6. הוספת אזעקה או איתורן לאופניים החשמליות- חברת פישר מציעה ללקוחותיה איתורן המותקן בשלדה ומאפשר איתור האופניים לאחר הגניבה.

  7. קושי באיתור אופניים שנגנבו- ברשות המשטרה עשרות אופניים חשמליות ללא הוכחת זיהוי. סימון או מספר סידורי יכול לסייע רבות בהחזרת האופניים החשמליות לבעליהם. קרו מיקרים רבים בעת תפיסת הגנב ,לא היה ניתן להוכיח שהאופניים הם של בעליהם. בעל האופניים והגנב טענו שהם בעלי האופניים ולשוטרים לא היה דרך לזהות מי הוא מה?!. לכן חשוב שיהיה ברשותכם קבלה ובה מספר סידורי של האופניים.