אופניים חשמליות מהירות

במאמר זה נעסוק במערכת החשמלית של אופניים חשמליות:

אופניים חשמליות מהירות הם החלק העיקרי במוצר זה. שכן תפקידם העיקרי הוא לאפשר ניידות בתוך עיר פקוקה ונטולת חניה. במדריך זה אסביר לכם על הזרם, מתח, וכל מה שקשור לחשמל:

מושגים עיקרים בצריכת החשמל של אופניים חשמליות מהירות :

  1. זרם (אמפר)
  2. קיבולת (אמפר לשעה)
  3. מתח (וולט)
  4. הספק (וואט)
  5. הפריקה (C RATE) .

  1. זרם (אמפר) – זה בעיקרון "כמות החשמל" שאופניים מקבלים מהמנוע. הוא דבר שנקבע בהתאם לתנאי הדרך, ולמנוע. כלומר, אם תהיה עלייה \ תחילת נסיעה \ משקל כבד, המנוע יזדקק להרבה חשמל כאשר אם נעמיס על האופניים יותר משקל ויותר עומס האופניים יצרכו יותר זרם . עכשיו מגיע הפעולה של הבקר , אם הבקר מספיק חזק הוא יתן לו את מספיק הזרם הדרוש לו , אך אם לא יש שתי דרכים למה שיכול לקרות : א. הבקר יכול להישרף ב. אופניים איטיים.
  2. קיבולת (אמפר לשעה)– זה "הדלק" שלנו בסוללה .
  3. המתח(וולט)– "הכוח של החשמל" , החוק מגביל אותנו עד 48V . בארץ נפוץ ה 36Vאו.V48 ככל שיש יותר אז האופניים יהיו יותר מהירים וחזקים . הוולט קובע את מהירות הסיבוב של המנוע (שהוא נמדד בRPM- סיבוב לדקה. וזה אומר שבעיקרון הוולט (V) זה שקובע את המהירות הסופית שלנו.
  4. ההספק (וואט)-הוא "הכוח" שהמנוע יכול לתת מבלי להשרף (העבודה שהמנוע עושה בזמן מסויים) מתחXזרם=הספק
  5. הפריקה- C RATE היא קצב הפריקה של הסוללה. זה פחות חשוב לדעת את זה אם אתם קונים אופניים, אבל אם אתם בונים, כדאי לדעת את זה. אם יש לנו מערכת שצורכת 10 אמפר, וסוללה עם 5 אמפר לשעה, הסוללה תצטרך להיות2C אם נשתמש בסוללה של 1C במקרה הזה, הסוללה תתפוצץ, מה שמאוד לא כדאי.

איזה גודל של גלגל עדיף לאופניים?

מכיוון שבארץ התקן אומר מנוע עד 250W הגודל הכי טוב עבורו הוא 20' . ככל שהגלל היה יותר גדול היה יותר קושי למנוע . ככל הגלל היה יותר קטן האופניים יתאפרו מומנט והאצה גדולים יותר . אבל צריך לדעת שגלגל קטן יותר יהווה חסרון בדיווש רגיל .

אופניים חשמליות מהירות. מה המהירות האפשרית?

בהתאם לתקן הישראלי שמבוסס על התקן האירופאי , האופניים מגיעות עם מנוע 250W . המנוע הוא מנוע עזר שמתחילים לפדל חיישן דיווש שמזהה תנועה בדוושות והוא מכניס את המנוע לפעולה , והמהירות היא 25 קמ"ש.

אופניים חשמליות מהירות. מהו המרחק המקסימלי?

בוא נגיד ככה שאופניים עם סוללה 36v תגיע למרחק של 10-15 ק"מ יותר מסוללה של 24v , זה מאוד חשוב לדעת לפני שקונים.

סוללה:

אופניים עם סוללה של 24v יגיעו בפועל למרחק 20-25 ק"מ .

אופניים עם סוללה של 36v יגיעו בפועל למרחק 30-40 ק"מ .

אמפר:

10 אמפר אפשר להגיע ל30-40 ק"מ.

15 אמפר אפשר להגיע ל45-60 ק"מ.

מה משקלם של אופניים חשמליות מהירות ?

מי שגר בקומה גבוהה בלי מעלית , עדיף שיבחר אופניים חשמליים מתקפלים וקלים. מי שבאמת גר בקומה גבוהה ובאמת קשה לו להרים את האופניים , כדאי שיחפש רעיונות , קשירת אופניים עם מנעול חזק ומחוסם במחסן, תא מטען של הרכב, מקלט, וכן להוסיף אזעקה עם שלט.

רכיבה מהנה חברים