אופניים חשמליים או אופניים חשמליות?

המציאות האורבנית בעיר תל אביב בשנים האחרונות הכניסה לחיינו מוצר חדש, אופניים חשמליים. עם כניסתו אל חיינו נכנס עימו גם הדיון סביב האם נכון לומר אופניים חשמליים או חשמליות ?.

המילה אופניים משתייכים לקבוצת החפצים בעל שני חלקים זהים מלשון זכר כגון: משקפיים, מכנסים וגם אופניים. לכן התשובה הנכונה היא אופניים חשמליים ולא חשמליות. יחד עם זאת מעל 96% מהחיפושים בישראל הם "אופניים חשמליות".

האקדמיה ללשון והאקדמיה ככל,מנהלת צורת תקשורת מסורתית שכל יום מתרחקת מן המרחב הציבורי שבו החוקים נקבעים. הדיון סביב "אופניים חשמליים" או "אופניים חשמליות" יכול בקלות לשקף את השיח המתנהל ברשת ואופן שבו הוא משפיעה על האופן שבו אנו מדברים.

אנו כחברה המשווקת מוצר ושואפת להגיע אל מירב הלקוחות נאלצת להתאים את האופן שבו מירב הלקוחות מחפשים את המוצר.הדילמה בין כתיבה מדוייקת ומקצועיות לבין הרצון להתחקות אחר האופן שבו הלקוחות מחפשים את המוצר. אם כן בחרנו להשתמש בשתי הגירסאות כדי לשמור מקום ניטרלי בין הרצון לשמור על מקצועיות ולא לנקוט עמדה ברורה.

אם כן מדוע המילה "אופניים חשמליות" היא המילה שנתפסה אצל כלל הציבור? יתכן שאולי הדילמה טמונה בשאלה האם אופניים הם זכר או נקבה. מודה שזה די מבלבל. אופניים חדשים או חדשות.